Jak stahovat videa z YouTube?

2. února 2009 v 18:48 | Magic°Cool°Girl
YouTube je obrovský portál s obrovským množstvím uživatelů a obrovskými zásobami videí. Ale má jednu (drobnou) nevýhodu - musíte být připojeni k internetu. Když chcete někomu video ukázat, jednoduše mu pošlete odkaz. Ale jak to udělat, když připojení není?

Je třeba video stáhnout. Jenomže to YouTube bohužel neumožňuje (ale na Google Video je to u některých videí možné). K tomu slouží různé programy a dokonce i online aplikace - třeba Vixy.net, který není zrovna stoprocentně spolehlivý. Vynikající návod napsal Lukáš Faltýnek.
Když už jsem zmínil programy, není od věci popsat, jak fungují. Dají se rozdělit na tři typy - downloadery, které jen stáhnou FLV soubor, konvertory, které FLV soubor převedou do jiného formátu (AVI, MPEG) a konečně kombinované - ty umí video nejen stáhnout, ale i převést.

Ares Tube

Ares Tube patří do poslední jmenované skupiny. Je to jednoduchý program, se kterým by měl dokázat pracovat téměř každý - je podobný prohlížeči (technicky: je to .NET aplikace s vestavěným jádrem MSIE), ve kterém si můžete videa prohlížet. Jednoduše stačí zadat adresu do adresního řádku a u videa, které se má přidat do fronty ke stažení, zmáčknout tlačítko + v zeleném kolečku nahoře vpravo.
Ares Tube
Video se přidá do seznamu a až se vám bude chtít, kliknete na Download. Videa se začnou stahovat a převádět do zvoleného formátu (tlačítko Options) - na výběr je iPod (tedy MP4), MPEG (MPEG-1) a AVI (DivX+MP3).
Ares Tube
Ovšem možnosti Ares Tube nekončí jen u YouTube. Umí stahovat videa i z MetaCafe, Google Videos, Break.com a spousty dalších.
Ares Tube patří v této oblasti mezi špičku a tak jej jednoznačně musím doporučit. A od teď se můžete dívat na videa kdekoli.
Vyhledávač Seznam (našeptávač) vás na dotaz "jak stahovat z youtube" přivedl na tuto stránku. Pokud jste zde nenašli, co jste potřebovali, nezoufejte - pořád se můžete vrátit zpět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.